آشنایی با مفهوم سیگنال

 

هرگونه کمیت الکتریکی،مانند ولتاژ،جریان یا فرکانس را که بتوان برای انتقال اطلاعات به کار برد،سیگنال میگوییم.سیگنالها به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشوند.سیگنال آنالوگ نسبت به زمان پیوسته است و در هر لحظه دارای مقداری عددی است که به آن دامنه سیگنال می گوییم.
صدای انسان مثالی از سیگنال آنالوگ است.سیگنال دیجیتال دو حالت دارد و در هر لحظه از زمان دامنه آن یکی از این حالتها است.سیگنالهای دیجیتال در رایانه در هر لحظه از زمان دارای دامنه صفر یا یک هستند.
سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال می توانند متناوب (Periodic) یا نا متناوب (APeriodic) باشند.اگر شکل سیگنال در فاصله زمانی معینی تکرار شوند به آن سیگنال متناوب می گوییم در غیر این صورت به سیگنال مذکور غیرمتتاوب می گوییم.بازه زمانی را که شکل یک سیگنال به طور کامل تکرار می شود زمان تناوب سیگنال می گوییم.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما