ارور 504 چیست|رفع ارور 504

 

ارور ۵۰۴ Gateway Timeout از دسته خطا های سرور می باشد و به شکل های مختلفی مثل ۵۰۴ ERROR و HTTP Error 504 یا ۵۰۴ Gateway Timeout نمایش داده می شود.

چیزی که مشخص است در هر حالت از نمایش این خطا وجود عدد ۵۰۴ یا کلمه Gateway است که مشخص کننده این خطا می باشد.

هنگامی که ارور ۵۰۴ نمایش داده می شود به این معنا می باشد که مجموعه سرور یا سرور ها و مرورگر کاربر به طور درست با هم در ارتباط نیستند و یک وقفه در ارتباط بین این عناصر ایجاد شده.

این وقفه به طور معمول می تواند ناشی از کاهش سرعت یک سرور ، عملکرد نامطلوب سرور ، خاموش بودن سرور و … باشد که در کل نشان دهنده این است که سرور پاسخ درستی در یک زمان مشخص به درخواست ها نمی دهد.

برای رفع این ارور چند راه حل ساده را خدمت شما دوستان عزیز قرار میدهیم که امیدوارم مشکلتون برطرف بشه.

رفع ارور 504:

در مجموع خطای 504 ، یک خطایی است که در لحظه اتفاق می‌افتد و شما می‌توانید با یک بار Refresh کردن صفحه و یا فشردن کلید F5 درخواست صفحه را مجدداً ارسال کرده تا سرور درخواست شما را مجدداً پردازش نماید.

اگر از هاست‌های اشتراکی استفاده می‌کنید و این خطا برای برای لحظات طولانی اتفاق افتاد ، ممکن است به دلیل آپدیت و یا تغییرات بر روی سرورها باشد و خیلی زود برطرف خواهد شد.

نکته : اگر زمان دریافت خطای شما پس از چند بار Refresh کردن ، زیاد شد ، حتماً با ارسال تیکت ، بخش پشتیبانی را مطلع ساخته تا سریعاً وب سرورها را چک کنند.

امروزه به لطف تکنولوژی Cloud که در تمامی وب سرورهای مدرن مانند هاست‌های آذرآنلاین فعال است ، این نوع خطاها بسیار کم رخ داده و کمتر در وب سایت‌ها دیده می‌شوند.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما