بهینه سازی موتور جستجو

 

بهینه‌سازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، به اختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یک روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.

از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کار کردن موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه‌سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

در نتیجه در خلاصه‌ترین تعریف «سئو» را می‌توان به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو دانست.

 

 افزایش برتری:
از روش های موثر در برتری در لینک های گوگل میتوان به سوشیال ها(صفحات اجتماعی) ساخت بک لینک های طبیعی در صفحات اجتماعی و کامنت گذاری در وب سایت های دیگران اشاره کرد در این بین باید توجه کافی را داشته باشید تا از سایت های اسپم شده لینک نگیرید که باعث رشد منفی سایت شما خواهد شد از دیگر روش های موجود میتوان به گوگل ادوردز اشاره کرد که با توجه به نرخ ارز در کشور ها شاید مقرون به صرفه نباشد تکنیک های برتر دیگری که در این مقوله استفاده میشود توجه به استاندارد های w3c است که سئو داخلی وبسایت شما را بهبود بخشیده و کمک شایانی به وب سایت شما میکند لازم به ذکر است که استفاده از سرچ کنسول گوگل و تنظیم ان کمک ویژه به شما در رشد وبسایتتان خواهد داشت.

 

 بهینه‌سازی خارجی
بهینه‌سازی خارجی، مجموعه اقداماتی است که در خارج از وب سایت انجام می‌شود تا وب سایت در کلمات کلیدی هدف به رتبه‌های برتر برسد. برای کار بر روی بهینه‌سازی خارجی نیازی به دسترسی به پنل مدیریتی وب سایت و کنترل پنل هاست وجود ندارد؛ زیرا تمامی مراحل بهینه‌سازی خارجی در بیرون از وب سایت انجام می‌شود.

کار بر روی سئوی خارجی بسیار حساس و پیچیده‌تر از سئوی داخلی است. زیرا ممکن است با کوچک‌ترین اشتباهی، وب سایت مورد نظر از سوی گوگل جریمه شده و رتبهٔ فعلی خود را نیز از دست بدهد. افراد زیادی هستند که با آف پیج سئو بصورت کامل آشنا نیستند و بدون هیچگونه استراتژی خاصی شروع به لینک سازی و یا خرید رپورتاژ آگهی میکنند که این امر باعث میشود وبسایت آنان دچار پنالنی شود . برای اینکه با لینک سازی و کارهایی که میبایست در آف پیج سئوی وبسایت انجام دهیم بیشتر آشنا شویم بهتر است از مباحث آموزشی موجود در دنیای اینترنت و یا با تمرین و تجربه یاد گیریم تا وبسایت خود و یا مشتریانمان را پنالتی نکنیم و به خطر نیندازیم

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما