ساخت یک پیج خوب در اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند است که امروزه مورداستفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد برای ساخت یک پیج بسیار عالی و خوب ما باید تخصص بسیار بالایی داشته باشیم تا بتوانیم یک پیج را از 0 تا 100 طراحی کنیم.

در این مقاله قصد داریم تا روش ساخت یک پیج را به صورت کاملاً حرفه ای به شما آموزش دهیم پس لطفاً با صبر و شکیبایی این مقاله را به صورت دقت بخوانید که اطلاعات کافی را برای تولید یک پیج خوب داشته باشید اما قبل از آن بگذارید درمورد اینستاگرام یک سری اطلاعات به شما بدهیم.

لپ تاپ

اینستاگرام چگونه ساخته شد

شاید از خودتان بپرسید که چگونه اینستاگرام ساخته شد، اینستاگرام توسط دو فرد به نام های کوین سیستروم و مایک کرایگر در سال 2010 ساخته شد که امروزه توسط شرکت فیس بوک مدیریت می شود که به کاربران خود این اجازه را می دهد تا فیلم و تصاویر خود را به اشتراک بگزارند که بعد از تولیدش به سرعت محبوب شد به شکلی که در سال 2018 یک میلیارد کاربر فعال وجود داشته است که امروزه این تعداد بیشتر است.

شرکت فیس بوک در سال 2012 این شبکه اجتماعی را به قیمت 1 میلیارد دلار خریداری کرد شاید از خودتان بپرسد که معنی اینستاگرام یعنی چه، اینستاگرام از دوکلمه (تلگرام و اینستنت کمرا که به معنی دوربین فوری) است ساخته شده است.

ساخت یک پیج حرفه ای در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید با دانش کم خود در اینستاگرام به ساخت یک پیج حرفه ای بپردازید باید اول از همه بدانید که یک پیج دارای چه المان هایی می باشد، یک پیج دارای خصوصیات زیر می باشد.

 • نام یا آیدی پیج
 • عکس پروفایل
 • بایو
 • هایلایت
 • پست ها
اینستاگرام موبایل

نام پیج

در انتخاب نام پیج باید توجه داشته باشید از یک نام ساده و ایرانی استفاده کنید زیرا نام های ایرانی بهتر برند می شوند در صورتی می توانید از نام خارجی استفاده کنید که بخواهید به صورت بین المللی فعالیت کنید.

عکس پروفایل در اینستاگرام

در انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام باید توجه بسیار زیادی بکنید تا بتوانید به مخاطب هدف خودتان این حس را برسانید که حوزه فعالیتتان چیست.

مثلاً اگر در حوزه آموزش به صورت شخصی فعالیت می کنید بهترین گزینه انتخاب عکس شخصی خودتان است یعنی صورت شما به صورت کامل مشخص شود.

در صورتی که فروشگاه دارید یا به صورت شرکتی فعالیت می کنید بهتر است از لوگو خودتان استفاده کنید زیرا با عکس خودتان این حس را به مخاطب می رسانید که به چه شکل فعالیت می کنید.

بایو پیج در اینستاگرام

بایو یا بایوگرافی که بسیاری از افراد آن را به عنوان بیو در اینستاگرام می خوانند قسمتی از صفحه است که باید اطلاعات موردنیاز درمورد جزئیات پیج را در آنجا بنویسید به صورت خیلی ساده باید در 5 الی 10 ثانیه درمورد پیج خودتان یا اینکه دنبال کردن پیجتان چه سودی دارد بنویسید.

به عنوان مثال برای پیج های شخصی که آموزش زبان می دهند می توانید به این شکل بنویسید:

 • من امین هستم.
 • در این جا قرار است به صورت کاملاً رایگان به شما زبان انگلیسی را آموزش دهم.
چندین تلفن همراه هوشمند

اگر پیج فروشگاهی یا شرکتی دارید، فرض می کنیم شال می فروشید می نویسید:

 • شعار شرکت (اختیاری)
 • فروش شال و روسری
 • حضوری و غیرحضوری
 • آدرس
 • شماره تماس

هایلایت در اینستاگرام

هایلایت یکی از قسمت هایی در اینستاگرام است که افراد می توانند قسمت هایی از یک استوری را در زمان نامحدود ذخیره کنند.

بهتر است در هایلایت ها از شلوغی بیش از حد خودداری کنید و در آن از رضایت مشتری، درباره ما و نحوه خرید و غیره اطلاعات بگزارید.

پست ها در اینستاگرام

یک پست جامع در اینستاگرام که به صورت فیلم است به سه بخش کاور، ویدئو و متن ها تشکیل شده است اگر می خواهید پست های شما در پیجتان به صورت یک دست باشد و به هم ریختگی نداشته باشد بهتر است از کاور با رنگ بندی مناسب استفاده کنید تا وقتی افراد وارد پیج شما می شوند از زیبایی پیج لذت ببرند و اعتماد بیشتری به شما بکنند.

پول و تلفن همراه

نتیجه گیری

یک پیج اینستاگرام از چندین قسمت ساخته می شود که بهتر است ما به صورت کاملاً حرفه ای روی قسمت های مختلف آن مثل نام پیج، عکس پروفایل، بایو، های لایت و پست ها کار کنیم.

بهتر است از نام فارسی استفاده کنیم و عکس را مناسب با زمینه کاری بگزاریم و به همین شکل بایو نویسی را انجام دهیم، های ‌لایت ها منظم باشند و کاورها دارای رنگ بندی مناسبی باشند.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

1 دیدگاه

 1. […] استاندارد رسیده باشد تا در آیند با مشکل مواجه نشویم در این مقاله به صورت جامع توضیح دادیم چگونه یک پیج استاندارد طراحی […]

  پاسخ

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما