سیستمهای انتقال دیجیتال

بطور کلی،یک سیستم ارتباطی به ترتیت شامل:
فرستنده > کانال ارتباطی > گیرنده
در این سیستم،فرستنده وظیفه تهیه و ارسال اطلاعات را به کانال ارتباطی به عهده دارد.ایستگاه فرستنده رادیو و تلوزیونی،ایستگاه ماهواره ای و رایانه فرستنده،مثال هایی از یک فرستنده هستند.همچنین در این سیستم،گیرنده وظیفه دریافت اطلاعات از کانال ارتباطی و بازسازی آنها را به عهده دارد.دستگاه گیرنده رادیو،تلوزیون و رایانه گیرنده،مثال هایی از یک گیرنده هستند.کانال ارتباطی وظیفه دارو اطلاعات دریافتی از فرستنده را به صورت سالم به گیرنده تحویل نماید.
خطوط تلفن،خطوط فیبر نوری،امواج رادیویی و تلوزیونی و سیگنال های ماهواره ای نمونه هایی از کانال ارتباطی در یک سیستم ارتباطی می باشند.
بطور کلی سیستم های ارتباطی و انتقال اطلاعات به دوصورت آنالوگ و دیجیتال وجود دارند.در سیستم های آنالوگ سیگنالها بصورت پیوسته پردازش و منتقل می شوند بسیاری از سیگنال های اطلاعاتی موجود در طبیعت مانند سیگنال صدای انسان آنالوگ هستند.در سیستم های دیجیتال،پردازش و انتقال سیگنال ها بصورت صفر و یک صورت می گیرد.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما