لینک چیست؟

ابرپیوند (به انگلیسی: Hyperlink) که به آن پیوند یا لینک (به انگلیسی: Link) نیز گفته می‌شود، در علوم کامپیوتر پیوندی است در یک سند به سندی دیگر. به اختصار بدان لینک یا پیوند نیز گفته می‌شود. به متن همراه ابرپیوند، ابرمتن گفته می‌شود. متنی که از آن پیوند انجام شده است انکر تکست (متن لینک) نامیده می‌شود.
هدف یک ابرپیوند یا خود سند مورد تقاضا یا جایی است که آن سند در آن وجود دارد. نحوه استفاده از یک ابرپیوند کلیک یا لمس آن است. امروزه شایع‌ترین شکل استفاده از ابرپیوند در صفحات وب است اما ابرپیوند غیر از وب در جای‌های دیگر نیز کاربرد دارد.
ابرپیوند در وب   
ابرپیوند در صفحات وب معمولاً برای ارجاع دادن به اسناد، پرونده‌ها و پوشه‌های موجود در سایت‌ها استفاده می‌شود. کاربرد ابر پیوند بیشتر از این موارد است و در موارد خاص پیوند به سرورهای گفتگوی اینترنتی، گروه‌های خبری و غیره را نیز شامل می‌شود.
در صفحات وب (ابرمتن) برای تبدیل یک متن یا عنصر دیگر (همانند تصویر یا فایل فلش) تنها کافی‌ست آن را میان دو تگ <a></a> قرار داده شوند.
به طور مثال اگر قرار باشد ابرپیوندی به سایت http://example.com را روی متن مثال قرار دهیم بدین صورت عمل می‌کنیم:
<a href=”http://example.com/”>مثال</a>

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما