بررسی بازار چیست؟

بررسی بازار بر اساس پرسش نامه ای که به مشتریان فعلی و یا مصرف کنندگان بالقوه داده می شود, می تواند نشانگر مشکلات و نقص ها و موارد نارضایتی باشد که به راحتی قابل جبران هستند و نیز نشانگر محصولات یا خدمات جدیدی است که می توان با موفقیت عرضه نمود.

ضمنا در بررسی بازار باید روندهایی که تأثیر مثبت بر میزان فروش و سطح سودآوری دارند, نیز مورد شناسایی قرار گیرند. تغییر و تحول جمعیت, رخدادهاو پیشرفت های قانونی و موقعیت های اقتصادی بومی به منظور درک و دریافت زود هنگام مشکلات و موقعیت ها,می بایست در نظر گرفته شود. عملکرد رقبای تجاری نیز باید بررسی شود, چون هر لحظه ممکن است رقبا به بازار وارد و یا از آن خارج شوند.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما