ماوس چیست؟

یکی از مهم ترین وسایل ورودی برای انتقال سریع و آسان خواسته های ما به رایانه, بویژه در نرم افزارهای گرافیکی, ماوس است. با حرکت دادن ماوس بر روی یک سطح صاف, اشاره گر ماوس در صفحه نمایش به حرکت در می آید و با بکارگیری کلیدهای ماوس می توان کارهای مختلفی انجام داد. در زیر محفظه یک گوی غلطان قرار دارد که می تواند به راحتی در هر جهت حرکت نماید. با هر حرکت ماوس, گوی به چرخش درآمده و یک سیگنال الکتریکی به رایانه ارسال می کند و رایانه با توجه به سیگنال های دریافتی, اشاره گر ماوس را بر روی صفحه نمایش حرکت می دهد.

اخیرا ماوس های جدیدی در بازار ارائه شده اند که بحای استفاده از گوی غلطان از نور لیزر برای تشخیص حرکت استفاده می کنند. اینگونه ماوس ها را نمی توان بر روی شیشه استفاده کرد.

معمولا ثفحه لاستیکی مستطیل شکل به نام Mouse Pad یا Mouse Mat در زیر ماوس قرار می گیرد تا حرکت ماوس آسان تر صورت گیرد. ماوس ها انواع مختلفی دارند که رایجترین آنها ماوس های دوکلیدی و سه کلیدی می باشند. ارتباط ماوس با رایانه از طریق سیم می باشد. ماوس های بدون سیم نیز وجود دارند که ارتباط آنها با رایانه مشابه یک دستگاه کنترل از راه دور برقرار می شود.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما