سوئیچ چیست؟

هاب های معمولی اغلب قابلیت پردازش و تفسیر اطلاعات دریافتی از رایانه ها را ندارند به همین دلیل امروزه در بیشتر شبکه های رایانه ای به جای هاب از سوئیچ استفاده می شود سوئیچ وسیله ای است مشابه هاب که می تواند به صورت هوشمند بسته های دریافت شده از رایانه های شبکه را پردازش کرده و آنها را مستقیما به پورت متصل به رایانه مقصد بفرستد. اغلب سوئیچ های امروزی می توانند توسط مدیران شبکه برای کنترل ترلفیک و امنیت شبکه, برنامه ریزی شوند. برخی از مهمترین مزایای سوئیچ نسبت به هاب عبارتند از:

کاهش احتمال برخورد اطلاعات (Collision), به اشتراک گذاشتن کل عرض باند بین رایانه های متصل به سوئیچ به جای تقسیم مساوی عرض باند بین رایانه ها, انتقال دوطرفه اطلاعات به حای انتقال دوطرفه ناقص, بهبود سرعت تبادل اطلاعات در سوئیچ نسبت به هاب.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما