سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار

اگر فردی بخواهد کسب و کاری را آغاز کند باید بداند چه مقدار پول طی فرآیند راه اندازی آن کسب و کار و پیش از عاید شدن درآمد نیاز دارد. این میزان پول را سرمایه اولیه می نامند که به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرد:

  • هزینه های پیش از عملیات (سرمایه بهره برداری)

هزینه هایی است که شخص برای کسب و کار و پیش از عملیاتی شدن آن باید بپردازد. (یک لیست از هزینه ها داشته باشید)

آغاز کنندگان کسب و کار معمولا می دانند که برای تأمین ماشین آلات, ابزار, یا تجهیزات پول نیاز دارتد. اما برخی افراد به ویژه جوانان اغلب نمی دانند که باید هزینه های دیگر را هم پیش از آغاز واقعی کسب و کار متحمل شوند. به عنوان مثال هزینه طراحی سایت و هاست و دامنه, درصد قابل توجهی از هزینه کلی مربوط به سایت را به خود اختصاص می دهد.

  • هزینه های عملیاتی یا سرمایه در گردش:

این نوع هزینه ها مربوط به زمانی است که فعالیت های زمانی آغاز می شود و مدت زمان آن بستگی به ماهیت کسب و کار دارد. به طور کلی در فعالیت های داد و ستدی این دوره کمتر از یک ماه خواهد بود, درحالی که در فعالیت های تولیدی, این دوره از زمان تولید کالا شامل مدت زمان انبار شدن کالاهای تولید شده تا دریافت پول در حساب بانکی ادامه می یابد که معمولا چندین ماه خواهد بود. پول حاصل نیز در کسب و کار سرمایه گذاری شده و سرمایه در گردش نام می گیرد. زمانی که کسب و کار توسعه داده می شود باید سرمایه در گردش را نیز در نظر داشت.

نیاز به سرمایه در گردش اغلب دست کم یا نادیده گرفته می شود. افرادی که در حال راه اندازی کسب و کار هستند تصور می کنند که بلافاصله درآمد خواهند داشت البته این امر تا حدی در فعالیت های داد و ستدی صدق می کند, اما صاحب کارگاه تولیدی ناگزیر به داشتن ذخایری از کالاهاست, چون نمی تواند بلافاصله پس از فروش هر محصول, آن را جایگزین نماید. گاهی اوقات مشتریانی که سفارشات بیشتر یا بزرگتری می دهند.

در فعالیت های تولیدی, سرمایه در گردش باید دوره زمانی طولانی تری را تحت پوشش قرار دهد که می تواند چند ماه باشد. اگر سرمایه در گردش کم باشد, یک کارآفرین شاید یک کسب و کار پر رونق داشته باشد ولی ممکن است پول نقد برای پرداخت حقوق یا جایگزینی محصول و موجودی محصول یا در بدترین حالت, بازپرداخت وام بانکی نداشته باشد. بنابراین توصیه می شود تا درصد مشخصی از سرمایه را به هزینه های پیش بینی نشده اختصاص دهند.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما