انواع کارت شبکه

امروزه دو نوع کارت شبکه موجود رایج است:

  • چیپ داخلی بر روی برد اصلی رایانه (On Board)
  • کارت قابل نصب بر روی شکاف توسعه رایانه (خارجی)

کارت شبکه نوع On Board بصورت یک چیپ بر روی برد اصلی رایانه قرار دارد و نوع خارجی آنها قابل نصب بر روی اسلات ها توسعه برد اصلی رایانه می باشد.

کارت های شبکه قابل نصب بر روی اسلات توسعه رایانه, از لحاظ معماری گذرگاه داده متفاوت می باشند و باید سازگاری با گذرگاه داده برد اصلی رایانه داشته باشند.

معمولا شکاف های توسعه زیر در ریز رایانه ها وجود دارد:

  • Industry Standard Arechitecture (ISA)
  • Enhanced Industry Standard Architecture (EISA)
  • Micro Channel Architeecture (MCA)
  • Peripheral Component Interconnect (PCI)

امروزه کارت شبکه های سازگار. با گذرگاه PCI بدلیل سرعت انتقال داده بالاتر و ویژگی هایی از قبیل پشتیبانی هز خاصیت Plug and Play رایج تر است.

کارت شبکه های امروزی برای سرعت انتقال اطلاعات 10, 100, 1000 مگابایت در ثانیه به بازار عرضه می شوند. که اغلب نوع 10 و 100 آن برای ایستگاههای شبکه و نوع 1000 آن برای Server ها بکار می روند.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما