وظایف کارت شبکه چیست؟

وظایف اصلی کارت شبکه عبارتند از:

  • ارسال اطلاعات و دریافت اطلاعات از روی شبکه با توجه به نوع کابل استاندارد استفاده شده.
  • رمز گذاری و رمز گشایی سیگنال ها. کارت شبکه ازلاعات باینری تولید شده توسط رایانه را به بارهای الکتریکی یا پالس های نوری که رسانه شبکه استفاده می کند تبدیل می کند و در رایانه مقصد عکس این عمل را برای دریافت سیگنال ها انجام می دهد.
  • کارت شبکه و درایور آن قبل از انتقال اطلاعات آنها را کپسوله می کنند و عکس همین عمل را برای داده های دریافت شده انجام می دهند.
  • بافر کردن داده ها. کارت شبکه در هر زمان فقط یک فریم داده را بر روی شبکه ارسال یا از آن دریافت می کند لذا دارای بافری است که سایر داده ها را به نوبت ارسال نماید.
  • تبدیل سریال به موازی و بالعکس. ارتباط کارت شبکه با رایانه بصورت موازی است ولی در کابل شبکه, داده ها بصورت سریال مبادله می شود که کارت شبکه عمل تبدیل آنها را به یکدیگر انجام می دهد.

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما