آشنایی با نحوه دسترسی به منابع اشتراکی

در ویندوز برای دسترسی به منابع به اشتراک گذاشته شده اعم از پوشه, درایو یا چاپگر و… در یک شبکه نظیر به نظیر روشهای مختلفی وجود دارد.

برخی از روش ها عبارتند از:

  • پوشه My Network Place را باز کرده و گذینه View workgroup computers را انتخاب می کنیم و از لیست رایانه های موجود در شبکه, رایانه دلخواه را انتخاب می کنیم حال پوشه ها و منابع اشتراکی رایانه انتخاب شده برای استفاده در دسترس قرار دارند.
  • از منوی Start گزینه Search را انتخاب می کنیم در پنجره Search گزینه Computers or people و سپس گزینه A computer on the network را انتخاب می کنیم و نام رایانه ای که منابع اشتراکی در آن قرار دارد را وارد کرده و دکمه Search را کلیک می کنیم. بر روی آیکن رایانه در صفحه جستجو کلیک می کنیم تا به منابع به اشتراک گذاشته شده در آن دسترسی پیدا کنیم.
  • نام رایانه را که می خواهیم از منابع اشتراکی آن استفاده کنیم در نوار آدرس Explorer بصورت مثال زیر تایپ می کنیم.

\\Workstation 1

مدیر سایت

من محمدامین محمدحسینی مدیر سایت وبینت هستم. آرزوی من در نوجوانی یادگیری زبان برنامه نویسی وب بود، با انتخاب، تمرین و پشتکار خودم و اطرافیانم توانستم در این زمینه به موفقیت برسم ولی با مرور زمان فهمیدم که برنامه نویسی کار ساده‌ای است، مهم فروختن برنامه است. پس وبینت را راه‌اندازی کردم و تمامی آموزش‌هایی را که در مرور زمان یاد گرفتم را به صورت کتاب الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار دادم تا بتوانم در دنیای دیجیتال کمکی کوچک کرده باشم.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما